Берово

Температура:
Влажност: 94%
Атм. притисок: 29326.14 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Берово е последно обновена на 24.11.2017 21:00Времето во Берово - Временска прогноза за Берово

денес

24.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-2°  | 
умерено облачно

утре

25.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 
претежно облачно

недела

26.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-3°  | 

понеделник

27.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-5°  |  -2°
претежно облачно

вторник

28.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-7°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-2°  | 

четврток

30.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 
повремени врнежи

петок

01.12
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 
локални врнежи

сабота

02.12
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-2°  | 
снег

недела

03.12
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-4°  | 
умерено облачно