Берово

Температура:
Влажност: 89%
Атм. притисок: 29122.95 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Берово е последно обновена на 16.01.2018 12:00Времето во Берово - Временска прогноза за Берово

денес

16.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-4°  | 

утре

17.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-6°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

четврток

18.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-7°  | 
претежно сончево

петок

19.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-4°  | 

сабота

20.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-1°  | 

недела

21.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-10°  |  -2°
претежно облачно

понеделник

22.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-13°  |  -3°
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-12°  |  -1°
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-6°  | 
претежно сончево

четврток

25.01
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-2°  | 
умерено облачно