Берово

Температура:
Влажност: 85%
Атм. притисок: 29258.41 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Берово е последно обновена на 23.11.2017 00:00Времето во Берово - Временска прогноза за Берово

денес

23.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-1°  |  10°
умерено облачно

утре

24.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-2°  | 
претежно облачно

сабота

25.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 
претежно облачно

недела

26.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 

понеделник

27.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-2°  | 

вторник

28.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 

четврток

30.11
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 
локални врнежи

петок

01.12
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 | 
повремени врнежи

сабота

02.12
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
-4°  | 
претежно облачно