Берово

Температура:
Влажност: 78%
Атм. притисок: 29292.27 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Берово е последно обновена на 27.04.2017 05:00Времето во Берово - Временска прогноза за Берово

денес

27.04
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  21°
претежно облачно

утре

28.04
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  18°
локални врнежи и грмежи

сабота

29.04
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  15°
претежно облачно

недела

30.04
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  16°
умерено облачно

понеделник

01.05
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  17°
умерено облачно

вторник

02.05
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  19°
умерено облачно

среда

03.05
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  16°
повремени врнежи

четврток

04.05
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  14°
повремени врнежи

петок

05.05
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  18°
умерено облачно

сабота

06.05
Времето во Берово - Временска прогноза за Беровотемпература:
 |  18°
умерено облачно