Битола

Температура:
Влажност: 79%
Атм. притисок: 30714.56 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Битола е последно обновена на 24.02.2017 09:00Времето во Битола - Временска прогноза за Битола

денес

24.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  14°
умерено облачно

утре

25.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  11°
повремени врнежи

недела

26.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
повремени врнежи

понеделник

27.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  12°
претежно облачно

вторник

28.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  14°
умерено облачно

среда

01.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  12°
локални врнежи

четврток

02.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  13°
умерено облачно

петок

03.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  11°
умерено облачно

сабота

04.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  13°
умерено облачно

недела

05.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  15°
умерено облачно