Битола

Температура:
Влажност: 96%
Атм. притисок: 30443.65 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Битола е последно обновена на 22.02.2018 00:00Времето во Битола - Временска прогноза за Битола

денес

22.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 

утре

23.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
локални врнежи

недела

25.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
повремени врнежи на дожд и снег

понеделник

26.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-2°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

вторник

27.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-2°  | 
претежно облачно

среда

28.02
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-9°  | 
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-1°  | 
претежно облачно

сабота

02.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-1°  | 
претежно облачно

недела

03.03
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
претежно облачно