Битола

Температура: 20°
Влажност: 50%
Атм. притисок: 30850.01 hPa
Ветар: 22.53 км/час

Временската прогноза за Битола е последно обновена на 26.09.2017 14:00Времето во Битола - Временска прогноза за Битола

денес

26.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
10°  |  21°
локални врнежи

утре

27.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  19°
повремени врнежи

четврток

28.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
10°  |  15°
повремени врнежи

петок

29.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  14°
облачно

сабота

30.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  15°
претежно облачно

недела

01.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  16°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  17°
претежно облачно

вторник

03.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  16°
локални врнежи

среда

04.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  16°
локални врнежи и грмежи

четврток

05.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  18°
умерено облачно