Битола

Температура:
Влажност: 75%
Атм. притисок: 30748.42 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Битола е последно обновена на 16.01.2018 12:00Времето во Битола - Временска прогноза за Битола

денес

16.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 

утре

17.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  10°

четврток

18.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-3°  | 

петок

19.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-4°  | 
умерено облачно

сабота

20.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
локални врнежи

недела

21.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-1°  | 
локални врнежи

понеделник

22.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-4°  | 
претежно облачно

вторник

23.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-6°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-4°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-3°  | 
умерено облачно