Битола

Температура: 23°
Влажност: 30%
Атм. притисок: 30883.88 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Битола е последно обновена на 24.09.2017 14:00Времето во Битола - Временска прогноза за Битола

денес

24.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  25°
локални врнежи

утре

25.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  18°
повремени врнежи

вторник

26.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  18°
умерено облачно

среда

27.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  19°
умерено облачно

четврток

28.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  17°
локални врнежи и грмежи

петок

29.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  15°
локални врнежи

сабота

30.09
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  15°
локални врнежи

недела

01.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  17°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  18°
претежно облачно

вторник

03.10
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 |  21°
претежно облачно