Битола

Температура:
Влажност: 71%
Атм. притисок: 30680.69 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Битола е последно обновена на 18.12.2017 13:00Времето во Битола - Временска прогноза за Битола

денес

18.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
 | 
повремени врнежи на дожд и снег

утре

19.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-7°  | 
умерено облачно

среда

20.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-8°  |  -2°
претежно сончево

четврток

21.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-10°  |  -2°
претежно сончево

петок

22.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-10°  | 
претежно сончево

сабота

23.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-8°  | 
умерено облачно

недела

24.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-7°  |  -1°
умерено облачно

понеделник

25.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-8°  | 
умерено облачно

вторник

26.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-6°  | 
умерено облачно

среда

27.12
Времето во Битола - Временска прогноза за Битолатемпература:
-8°  | 
умерено облачно