Богданци

Температура: 25°
Влажност: 28%
Атм. притисок: 33626.85 hPa
Ветар: 35.40 км/час

Временската прогноза за Богданци е последно обновена на 22.10.2017 15:00Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданци

денес

22.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  25°
умерено облачно

утре

23.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
11°  |  19°
локални врнежи и грмежи

вторник

24.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  15°
локални врнежи

среда

25.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  16°
претежно облачно

четврток

26.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  18°
претежно сончево

петок

27.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  20°
претежно сончево

сабота

28.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  19°
умерено облачно

недела

29.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  19°
умерено облачно

понеделник

30.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  19°
умерено облачно

вторник

31.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  16°
умерено облачно