Богданци

Температура:
Влажност: 87%
Атм. притисок: 33660.72 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Богданци е последно обновена на 22.10.2017 04:00Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданци

денес

22.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  26°
умерено облачно

утре

23.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
11°  |  17°
локални врнежи и грмежи

вторник

24.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  15°
повремени врнежи

среда

25.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  15°
умерено облачно

четврток

26.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  18°
претежно сончево

петок

27.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  15°
претежно сончево

сабота

28.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  19°
умерено облачно

недела

29.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  21°
умерено облачно

понеделник

30.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  18°
умерено облачно

вторник

31.10
Времето во Богданци - Временска прогноза за Богданцитемпература:
 |  17°
умерено облачно