Делчево

Температура: -5°
Влажност: 80%
Атм. притисок: 31730.47 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Делчево е последно обновена на 19.01.2018 04:00Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчево

денес

19.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 | 

утре

20.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 | 

недела

21.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-2°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

понеделник

22.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-4°  | 
претежно сончево

четврток

25.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-8°  | 
претежно сончево

петок

26.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-4°  | 
умерено облачно

сабота

27.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-3°  | 
умерено облачно

недела

28.01
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-2°  | 
умерено облачно