Делчево

Температура:
Влажност: 96%
Атм. притисок: 31967.52 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Делчево е последно обновена на 24.11.2017 21:00Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчево

денес

24.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-1°  |  11°
умерено облачно

утре

25.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 |  13°
претежно облачно

недела

26.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 | 
повремени врнежи

понеделник

27.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-2°  | 
претежно облачно

вторник

28.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 |  11°
локални врнежи

четврток

30.11
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 |  10°
локални врнежи

петок

01.12
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 | 
повремени врнежи

сабота

02.12
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 | 
локални врнежи

недела

03.12
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
 | 
умерено облачно