Делчево

Температура: 18°
Влажност: 63%
Атм. притисок: 31967.52 hPa
Ветар: 22.53 км/час

Временската прогноза за Делчево е последно обновена на 29.05.2017 11:00Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчево

денес

29.05
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
11°  |  24°
претежно сончево

утре

30.05
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
11°  |  27°
претежно сончево

среда

31.05
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
13°  |  27°
претежно сончево

четврток

01.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
15°  |  27°
локални врнежи и грмежи

петок

02.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
16°  |  24°
локални врнежи и грмежи

сабота

03.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
15°  |  24°
повремени врнежи

недела

04.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
14°  |  24°
повремени врнежи

понеделник

05.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
13°  |  25°
умерено облачно

вторник

06.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
13°  |  23°
локални врнежи

среда

07.06
Времето во Делчево - Временска прогноза за Делчевотемпература:
13°  |  24°
умерено облачно