Демир Хисар

Температура:
Влажност: 75%
Атм. притисок: 31120.92 hPa
Ветар: 22.53 км/час

Временската прогноза за Демир Хисар е последно обновена на 16.01.2018 18:00Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисар

денес

16.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
снег

утре

17.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  10°

четврток

18.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-3°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

19.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-3°  | 
умерено облачно

сабота

20.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
локални врнежи

недела

21.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
локални врнежи

понеделник

22.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-3°  | 
претежно облачно

вторник

23.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-4°  | 
претежно облачно

среда

24.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-4°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-4°  | 
умерено облачно