Демир Хисар

Температура:
Влажност: 93%
Атм. притисок: 31154.79 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Демир Хисар е последно обновена на 20.02.2018 02:00Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисар

денес

20.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 

утре

21.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 

четврток

22.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 

петок

23.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
локални врнежи

недела

25.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-3°  | 
претежно облачно

понеделник

26.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-5°  | 
снег

вторник

27.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-5°  | 
повремени врнежи

среда

28.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-2°  | 
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-2°  | 
претежно облачно