Демир Хисар

Температура:
Влажност: 69%
Атм. притисок: 31019.33 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Демир Хисар е последно обновена на 22.02.2018 16:00Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисар

денес

22.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
повремени врнежи

утре

23.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 | 
повремени врнежи

недела

25.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-2°  | 

понеделник

26.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-4°  |  -1°
повремени врнежи на дожд и снег

вторник

27.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-5°  | 
снег

среда

28.02
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-10°  |  -1°
умерено облачно

четврток

01.03
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-10°  | 
претежно облачно

петок

02.03
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
-1°  | 
повремени врнежи

сабота

03.03
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  10°
претежно облачно