Демир Хисар

Температура: 17°
Влажност: 44%
Атм. притисок: 31493.43 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Демир Хисар е последно обновена на 23.09.2017 12:00Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисар

денес

23.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  20°
претежно сончево

утре

24.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  20°
претежно облачно

понеделник

25.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  17°
локални врнежи

вторник

26.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  19°
претежно облачно

среда

27.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  19°
повремени врнежи

четврток

28.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  16°
локални врнежи

петок

29.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  15°
локални врнежи и грмежи

сабота

30.09
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  16°
умерено облачно

недела

01.10
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  19°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Демир Хисар - Временска прогноза за Демир Хисартемпература:
 |  20°
претежно облачно