Демир Капија

Температура: 28°
Влажност: 21%
Атм. притисок: 1011.9 hPa
Ветар: 3.22 км/час

Временската прогноза за Демир Капија е последно обновена на 03.05.2015 19:20Времето во Демир Капија - Временска прогноза за Демир Капија

денес

03.05
Времето во Демир Капија - Временска прогноза за Демир Капијатемпература:
13°  |  26°
умерено облачно

утре

04.05
Времето во Демир Капија - Временска прогноза за Демир Капијатемпература:
15°  |  29°
претежно сончево

вторник

05.05
Времето во Демир Капија - Временска прогноза за Демир Капијатемпература:
16°  |  31°
сончево

среда

06.05
Времето во Демир Капија - Временска прогноза за Демир Капијатемпература:
16°  |  32°
сончево

четврток

07.05
Времето во Демир Капија - Временска прогноза за Демир Капијатемпература:
15°  |  31°
локални врнежи и грмежи