Гевгелија

Температура:
Влажност: 72%
Атм. притисок: 33728.44 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Гевгелија е последно обновена на 24.11.2017 10:00Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелија

денес

24.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  15°
претежно сончево

утре

25.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  14°
умерено облачно

недела

26.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  13°
повремени врнежи

понеделник

27.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 | 
повремени врнежи

вторник

28.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
-1°  |  10°
умерено облачно

четврток

30.11
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  12°
претежно облачно

петок

01.12
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  13°
локални врнежи

сабота

02.12
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  14°
повремени врнежи

недела

03.12
Времето во Гевгелија - Временска прогноза за Гевгелијатемпература:
 |  11°
повремени врнежи