Гостивар

Температура:
Влажност: 86%
Атм. притисок: 30105.01 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Гостивар е последно обновена на 22.02.2018 16:00Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивар

денес

22.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
 | 
снег

утре

23.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
 | 

недела

25.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
-5°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

понеделник

26.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
-6°  |  -1°
снег

вторник

27.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
-3°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

среда

28.02
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
-8°  | 
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
-7°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

02.03
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
-1°  | 

сабота

03.03
Времето во Гостивар - Временска прогноза за Гостивартемпература:
 | 
локални врнежи