Кавадарци

Температура: 14°
Влажност: 66%
Атм. притисок: 32983.44 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Кавадарци е последно обновена на 13.04.2018 00:00Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарци

денес

19.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
 |  25°
претежно сончево

утре

20.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
11°  |  26°
умерено облачно

недела

21.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
11°  |  24°
облачно

понеделник

22.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
12°  |  21°
облачно

вторник

23.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
11°  |  20°
претежно облачно

среда

24.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
11°  |  21°
локални врнежи

четврток

25.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
12°  |  21°
повремени врнежи

петок

26.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
11°  |  21°
умерено облачно

сабота

27.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
12°  |  23°
умерено облачно

недела

28.07
Времето во Кавадарци - Временска прогноза за Кавадарцитемпература:
12°  |  21°
умерено облачно