Кичево

Температура:
Влажност: 86%
Атм. притисок: 29732.50 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Кичево е последно обновена на 17.01.2018 15:00Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичево

денес

17.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 | 
локални врнежи и грмежи

утре

18.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-2°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

19.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

сабота

20.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 | 
повремени врнежи

недела

21.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-3°  | 
претежно облачно

понеделник

22.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-6°  | 
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-6°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-8°  | 
претежно сончево

петок

26.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-3°  | 
умерено облачно