Кичево

Температура:
Влажност: 78%
Атм. притисок: 29800.23 hPa
Ветар: 22.53 км/час

Временската прогноза за Кичево е последно обновена на 17.01.2018 13:00Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичево

денес

17.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 |  10°
локални врнежи и грмежи

утре

18.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-5°  | 
претежно сончево

петок

19.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

сабота

20.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-1°  | 

недела

21.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-1°  | 

понеделник

22.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-6°  |  -1°
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-8°  |  -1°
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-7°  |  -1°
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-7°  | 
умерено облачно

петок

26.01
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-7°  | 
умерено облачно