Кичево

Температура: 16°
Влажност: 51%
Атм. притисок: 29901.82 hPa
Ветар: 0.00 км/час

Временската прогноза за Кичево е последно обновена на 17.03.2018 13:00Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичево

денес

17.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 |  18°
облачно

утре

18.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 |  13°
повремени врнежи

понеделник

19.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 | 
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 |  10°
локални врнежи

среда

21.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 | 
снег

четврток

22.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-1°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

23.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-4°  | 
претежно облачно

сабота

24.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-6°  | 
умерено облачно

недела

25.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
-1°  | 

понеделник

26.03
Времето во Кичево - Временска прогноза за Кичевотемпература:
 |  10°
локални врнежи