Кратово

Температура:
Влажност: 90%
Атм. притисок: 31087.06 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 24.11.2017 21:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

24.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  | 
умерено облачно

утре

25.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°
претежно облачно

недела

26.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 

понеделник

27.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
претежно облачно

вторник

28.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
повремени врнежи

четврток

30.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
локални врнежи

петок

01.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
повремени врнежи

сабота

02.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-2°  | 
локални врнежи

недела

03.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  | 
умерено облачно