Кратово

Температура:
Влажност: 87%
Атм. притисок: 30748.42 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 16.01.2018 18:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

16.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°

утре

17.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
умерено облачно

четврток

18.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
претежно сончево

петок

19.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
претежно облачно

сабота

20.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
локални врнежи

недела

21.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  | 
локални врнежи

понеделник

22.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
претежно облачно

вторник

23.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-6°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-7°  | 
умерено облачно