Кратово

Температура: -5°
Влажност: 82%
Атм. притисок: 30782.29 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 19.01.2018 08:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

19.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  | 

утре

20.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  | 

недела

21.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-5°  | 
повремени врнежи на дожд и снег

понеделник

22.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-10°  | 
умерено облачно

вторник

23.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-6°  | 
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-7°  | 
претежно сончево

четврток

25.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-6°  | 
претежно сончево

петок

26.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-7°  | 
умерено облачно

сабота

27.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-5°  | 
умерено облачно

недела

28.01
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
умерено облачно