Кратово

Температура: 12°
Влажност: 84%
Атм. притисок: 30477.51 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 18.03.2018 18:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

18.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  13°
повремени врнежи

утре

19.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 

среда

21.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
повремени врнежи на дожд и снег

четврток

22.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
снег

сабота

23.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  10°
претежно облачно

недела

24.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  |  11°
претежно облачно

понеделник

25.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°
повремени врнежи

вторник

26.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  10°
локални врнежи

среда

27.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°
умерено облачно