Кратово

Температура:
Влажност: 78%
Атм. притисок: 30714.56 hPa
Ветар: 0.00 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 22.02.2018 16:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

22.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
облачно

утре

23.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-2°  | 

недела

25.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-4°  | 
снег

понеделник

26.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
снег

вторник

27.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-9°  | 
умерено облачно

среда

28.02
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-12°  | 
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-5°  | 
претежно облачно

петок

02.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-4°  |  10°
претежно облачно

сабота

03.03
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
претежно облачно