Кратово

Температура:
Влажност: 90%
Атм. притисок: 31087.06 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 24.11.2017 10:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

24.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  |  11°
умерено облачно

утре

25.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  |  11°
претежно облачно

недела

26.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 

понеделник

27.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-7°  | 
снег

вторник

28.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-8°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  |  10°
претежно облачно

четврток

30.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°
локални врнежи

петок

01.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
повремени врнежи

сабота

02.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 

недела

03.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
умерено облачно