Кратово

Температура: 28°
Влажност: 40%
Атм. притисок: 30917.74 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 26.06.2017 12:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

26.06
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
15°  |  30°
локални врнежи и грмежи

утре

27.06
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
13°  |  32°
претежно сончево

среда

28.06
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
14°  |  33°
претежно сончево

четврток

29.06
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
17°  |  35°
сончево

петок

30.06
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
15°  |  35°
сончево

сабота

01.07
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
18°  |  28°
врнежи и грмежи

недела

02.07
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
15°  |  24°
умерено облачно

понеделник

03.07
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
13°  |  23°
умерено облачно

вторник

04.07
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
13°  |  25°
претежно сончево

среда

05.07
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
13°  |  26°
претежно сончево