Кратово

Температура: -2°
Влажност: 97%
Атм. притисок: 31087.06 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Кратово е последно обновена на 25.11.2017 04:00Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратово

денес

25.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-1°  |  11°
претежно облачно

утре

26.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 

понеделник

27.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-3°  | 
претежно облачно

вторник

28.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
-6°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
повремени врнежи

четврток

30.11
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  11°
локални врнежи

петок

01.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 |  10°
претежно облачно

сабота

02.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
претежно облачно

недела

03.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
локални врнежи

понеделник

04.12
Времето во Кратово - Временска прогноза за Кратовотемпература:
 | 
умерено облачно