Охрид

Температура: 18°
Влажност: 61%
Атм. притисок: 30951.60 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Охрид е последно обновена на 26.09.2017 14:00Времето во Охрид - Временска прогноза за Охрид

денес

26.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  20°
локални врнежи

утре

27.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  20°
повремени врнежи

четврток

28.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
11°  |  17°
повремени врнежи

петок

29.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  16°
повремени врнежи

сабота

30.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  16°
претежно облачно

недела

01.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  17°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  17°
претежно облачно

вторник

03.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  17°
локални врнежи

среда

04.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  17°
локални врнежи и грмежи

четврток

05.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  17°
умерено облачно