Охрид

Температура:
Влажност: 71%
Атм. притисок: 30579.10 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Охрид е последно обновена на 22.02.2018 14:00Времето во Охрид - Временска прогноза за Охрид

денес

22.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
повремени врнежи

утре

23.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
локални врнежи

недела

25.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 

понеделник

26.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
повремени врнежи на дожд и снег

вторник

27.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 

среда

28.02
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
-2°  | 
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
-4°  | 

петок

02.03
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
локални врнежи

сабота

03.03
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
локални врнежи