Охрид

Температура: 17°
Влажност: 40%
Атм. притисок: 31053.20 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Охрид е последно обновена на 23.09.2017 14:00Времето во Охрид - Временска прогноза за Охрид

денес

23.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  20°
претежно сончево

утре

24.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  20°
облачно

понеделник

25.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
11°  |  17°
повремени врнежи

вторник

26.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  18°
локални врнежи

среда

27.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  20°
повремени врнежи

четврток

28.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
10°  |  19°
локални врнежи

петок

29.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  17°
локални врнежи и грмежи

сабота

30.09
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  18°
претежно облачно

недела

01.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  18°
умерено облачно

понеделник

02.10
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  19°
претежно облачно