Охрид

Температура: 17°
Влажност: 64%
Атм. притисок: 31019.33 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Охрид е последно обновена на 29.05.2017 11:00Времето во Охрид - Временска прогноза за Охрид

денес

29.05
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  21°
умерено облачно

утре

30.05
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
10°  |  22°
претежно сончево

среда

31.05
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
10°  |  23°
претежно сончево

четврток

01.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
12°  |  25°
сончево

петок

02.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
13°  |  23°
врнежи и грмежи

сабота

03.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
13°  |  22°
локални врнежи и грмежи

недела

04.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
13°  |  22°
умерено облачно

понеделник

05.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
13°  |  23°
локални врнежи и грмежи

вторник

06.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
14°  |  23°
локални врнежи и грмежи

среда

07.06
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
13°  |  23°
локални врнежи и грмежи