Охрид

Температура:
Влажност: 88%
Атм. притисок: 30985.47 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Охрид е последно обновена на 25.11.2017 04:00Времето во Охрид - Временска прогноза за Охрид

денес

25.11
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  10°
претежно облачно

утре

26.11
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  12°
повремени врнежи

понеделник

27.11
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 

вторник

28.11
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
-1°  | 
претежно облачно

четврток

30.11
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  11°
повремени врнежи

петок

01.12
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 |  10°
повремени врнежи

сабота

02.12
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
повремени врнежи

недела

03.12
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
локални врнежи

понеделник

04.12
Времето во Охрид - Временска прогноза за Охридтемпература:
 | 
локални врнежи