Прилеп

Температура: 31°
Влажност: 33%
Атм. притисок: 914.33 hPa
Ветар: 3.22 км/час

Временската прогноза за Прилеп е последно обновена на 31.07.2015 14:56Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилеп

денес

31.07
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
18°  |  31°
локални врнежи и грмежи

утре

01.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
19°  |  32°
претежно сончево

недела

02.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
19°  |  32°
локални врнежи и грмежи

понеделник

03.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
18°  |  31°
локални врнежи и грмежи

вторник

04.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
18°  |  30°
локални врнежи и грмежи