Прилеп

Температура: 22°
Влажност: 57%
Атм. притисок: 914.33 hPa
Ветар: 14.48 км/час

Временската прогноза за Прилеп е последно обновена на 01.09.2014 22:27Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилеп

денес

01.09
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
16°  |  27°
претежно ведро

утре

02.09
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
15°  |  22°
врнежи и грмежи

среда

03.09
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
14°  |  22°
врнежи и грмежи

четврток

04.09
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
14°  |  24°
повремени врнежи

петок

05.09
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
14°  |  23°
врнежи и грмежи