Прилеп

Температура:
Влажност: 76%
Атм. притисок: 31019.33 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Прилеп е последно обновена на 22.02.2018 13:00Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилеп

денес

22.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 | 
повремени врнежи

утре

23.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 | 
облачно

сабота

24.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 | 
повремени врнежи

недела

25.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-1°  | 

понеделник

26.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-2°  | 
снег

вторник

27.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-4°  | 
претежно облачно

среда

28.02
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-7°  |  -2°
претежно облачно

четврток

01.03
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-7°  | 
претежно облачно

петок

02.03
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-5°  | 
претежно облачно

сабота

03.03
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-1°  |  11°
претежно облачно