Прилеп

Температура:
Влажност: 69%
Атм. притисок: 31425.70 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Прилеп е последно обновена на 24.11.2017 10:00Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилеп

денес

24.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-2°  |  12°
умерено облачно

утре

25.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-2°  |  10°
умерено облачно

недела

26.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-1°  |  10°
повремени врнежи

понеделник

27.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 | 

вторник

28.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-3°  | 
умерено облачно

среда

29.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
-2°  | 
претежно облачно

четврток

30.11
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 |  11°
претежно облачно

петок

01.12
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 |  10°
локални врнежи

сабота

02.12
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 | 
претежно облачно

недела

03.12
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
 | 
локални врнежи