Прилеп

Температура: 29°
Влажност: 39%
Атм. притисок: 914.33 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Прилеп е последно обновена на 31.07.2015 00:31Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилеп

денес

31.07
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
20°  |  36°
ведро

утре

01.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
17°  |  33°
претежно сончево

сабота

02.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
19°  |  32°
претежно сончево

недела

03.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
19°  |  32°
претежно сончево

понеделник

04.08
Времето во Прилеп - Временска прогноза за Прилептемпература:
18°  |  32°
локални врнежи и грмежи