Пробиштип

Температура:
Влажност: 79%
Атм. притисок: 31696.61 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Пробиштип е последно обновена на 16.01.2018 12:00Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштип

денес

16.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
 | 
претежно облачно

утре

17.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
 | 

четврток

18.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
-1°  | 
снег

петок

19.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
-2°  | 
претежно сончево

сабота

20.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
 | 
локални врнежи

недела

21.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
 | 

понеделник

22.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
-5°  | 
претежно облачно

вторник

23.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
-6°  |  -1°
умерено облачно

среда

24.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
-8°  | 
умерено облачно

четврток

25.01
Времето во Пробиштип - Временска прогноза за Пробиштиптемпература:
-7°  | 
претежно сончево