Радовиш

Температура: 13°
Влажност: 69%
Атм. притисок: 31561.15 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Радовиш е последно обновена на 13.04.2018 00:00Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиш

денес

17.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  23°
претежно сончево

утре

18.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  22°
умерено облачно

недела

19.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  18°
облачно

понеделник

20.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  17°
облачно

вторник

21.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  17°
повремени врнежи

среда

22.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  17°
локални врнежи и грмежи

четврток

23.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  17°
локални врнежи

петок

24.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  19°
умерено облачно

сабота

25.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  20°
умерено облачно

понеделник

26.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  24°
умерено облачно