Радовиш

Температура: 13°
Влажност: 69%
Атм. притисок: 31561.15 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Радовиш е последно обновена на 13.04.2018 00:00Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиш

денес

20.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  23°
претежно сончево

утре

21.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  22°
умерено облачно

недела

22.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  18°
облачно

понеделник

23.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  17°
облачно

вторник

24.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  17°
повремени врнежи

среда

25.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  17°
локални врнежи и грмежи

четврток

26.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  17°
локални врнежи

петок

27.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  19°
умерено облачно

сабота

28.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  20°
умерено облачно

понеделник

29.01
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  24°
умерено облачно