Радовиш

Температура: 16°
Влажност: 55%
Атм. притисок: 31256.38 hPa
Ветар: 28.97 км/час

Временската прогноза за Радовиш е последно обновена на 17.03.2018 13:00Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиш

денес

17.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  18°
облачно

утре

18.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  16°
повремени врнежи

понеделник

19.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  10°
повремени врнежи

вторник

20.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  12°
умерено облачно

среда

21.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 | 

четврток

22.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 | 
повремени врнежи на дожд и снег

петок

23.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
-2°  | 
претежно облачно

сабота

24.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
-2°  | 
умерено облачно

недела

25.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 | 
локални врнежи

понеделник

26.03
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  15°
локални врнежи