Радовиш

Температура:
Влажност: 85%
Атм. притисок: 31730.47 hPa
Ветар: 6.44 км/час

Временската прогноза за Радовиш е последно обновена на 27.04.2017 05:00Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиш

денес

27.04
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  23°
умерено облачно

утре

28.04
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  23°
претежно облачно

сабота

29.04
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  18°
облачно

недела

30.04
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  20°
претежно облачно

понеделник

01.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  20°
претежно сончево

вторник

02.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  20°
претежно сончево

среда

03.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  22°
умерено облачно

четврток

04.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  20°
умерено облачно

петок

05.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
10°  |  19°
повремени врнежи

сабота

06.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  21°
умерено облачно