Радовиш

Температура: 18°
Влажност: 62%
Атм. притисок: 31798.20 hPa
Ветар: 11.27 км/час

Временската прогноза за Радовиш е последно обновена на 29.05.2017 11:00Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиш

денес

29.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
 |  21°
умерено облачно

утре

30.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  23°
умерено облачно

среда

31.05
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
11°  |  26°
претежно сончево

четврток

01.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
12°  |  27°
претежно сончево

петок

02.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
13°  |  25°
локални врнежи и грмежи

сабота

03.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
16°  |  21°
локални врнежи и грмежи

недела

04.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
13°  |  23°
врнежи и грмежи

понеделник

05.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
15°  |  23°
локални врнежи и грмежи

вторник

06.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
13°  |  22°
умерено облачно

среда

07.06
Времето во Радовиш - Временска прогноза за Радовиштемпература:
13°  |  26°
повремени врнежи